آشنایی با وینیل از مصالح ساختمانی مصالح ساختماني () صفحه اصلي عمران و معماري-وبسایت شخصی رسول زمانیان
انجمن دانشجویان عمران و معماری
Wednesday, 2017-03-29, 10:04 PM

 

 

ورود

منو
موضوعات
نقشه اتوكد [23]
نقشه هاي معماري و سازه
نقشه کشی و نقشه خوانی [4]
نکات نقشه کشی و نقشه خوانی
کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری [2]
معرفی منابع،دانلود جزوات و آزمونها
طراحی سازه های بتنی [1]
نکته،پروژه و دفترچه محاسبات
طراحی سازه فولادي [2]
نکته،پروژه و. دفترچه محاسبات
فونداسيون،پي [5]
انواع پي،مراحل اجرا و
آرماتور بندي [1]
آشنايي با انواع آرماتور و روش هاي اجرا
قالب بندي [8]
آشنايي با انواع قالب ها و روشهاي اجرا
بتن و تكنولوژي بتن [4]
انواع بتن،مقالات بتن وآنچه كه بايد از بتن دانست
مصالح ساختماني [9]
آشنايي با انواع مصالح ساختماني
مهندسی پل [1]
پل و پل سازی،نکات و ضوابط
راه،روسازی،راه آهن و ترابری [4]
جزوات،نشریا و مباحث راه سازی
انواع سقف و روشهای اجرا [3]
معرفی انواع سقف و روشهای اجرای آنها
مديريت پروژه [3]
نمونه سوالات امتحانی [0]
دانلود نمونه سوالات امتحانی مرتبط با عمران و معماری
آموزش نرم افزار [18]
آموزش نرم افزارهاي تخصصي عمران و معماري
عمران،سد و شبكه [5]
مباحث مرتبط با گرايش سدو شبگه
گزارش کار آزمایشگاه های عمرانی [5]
مقاومت مصالح،مکانیک خاک،بتن
عناصر و جزییات ساختمان [2]
معرفی عناصر سازه ای و غیر سازه ای ساختمان
اکسل عمرانی [1]
دانلود فایلهای اکسل برای طراحی،متره،محاسبات
دكوراسيون داخلي [13]
تصاوير و مقالات طراحي دكوراسيون داخلي
عمران [16]
معماري [15]
عمران، آب و فاضلاب [0]
مباحث مرتبط با گرايش آب و فاضلاب
آموزش استاتیک و مقاومت مصالح [2]
آموزش دروس مقاومت مصالح و استاتیک با انیمیشن
اصول مهندسی زلزله [0]
مطالب مرتبط با زلزله و مقاوم سازی
اجرای سازه های فولادی [1]
نحوه اجرای سازه های فولادی،اتصالات
اجرای سازه های بتنی [0]
مراحل و چگونگی اجرای سازه های بتنی





Powered by WebGozar

جستجو
آخرين مطالب
[2012-12-19]
طراحي انواع سوله(4)
[2012-01-27]
ترسیم پلان ستونگذاری با اتوکد (قسمت سوم)(4)
[2011-12-21]
آموزش نرم افزار رویت به زبان فارسی -فایل اول Revit(5)
[2011-12-05]
چگونگی اجراء و نصب پیچهای مهاری،بولت ها(1)
[2011-12-05]
دانلود جزوات کارشناسی ارشد معماری از دکتر محمود گلابچی(1)
[2011-11-02]
سه تا نقشه ویلایی (فایل اتوکد)(8)
[2011-05-09]
دانلود کتاب آموزش excel(2)
[2011-05-09]
ساخت AutoRun براي پاورپوينت(1)
[2011-05-09]
فیلمهای آموزشی نرم افزار sap(0)
[2011-05-09]
دانلود جزوه آموزشی safe(3)
[2011-04-06]
دانلود فیلمهای آموزشی نرم افزار رویت revit architecture video(18)
[2011-04-05]
دانشکده هنر و عکسهای سه بعدی(3)
[2011-03-10]
اشنايي با المانهاي ساندويچ پانل(0)
[2011-02-26]
تاسیسات آتشنشانی در ساختمان (فایل اتوکد)(0)
[2011-02-26]
پلان و نمای انواع در (فایل اتوکد)(0)
[2011-02-26]
پلان و نمای انواع هواپیما (فایل اتوکد)(0)
[2011-02-24]
دانلود 70 پلان(3)
[2011-02-23]
دانلود انواع دتایل سازه و معماری (فایل اتوکد)(3)
[2011-02-21]
مقاله ای از رم کولهاوس درباره پلان تیپ(0)
[2011-02-18]
موارد کلی درباره نقشه های شالوده(6)
[2011-02-17]
فایل های آموزشی نرم افزار مطلب(2)
[2011-02-17]
آموزش Hec ras به زبان فارسی(6)
[2011-02-07]
اجرای قالبهای Cooling tower(0)
[2011-02-07]
ویژگیها و مشخصات فنی تیرچه پیش ساخته خرپایی 2(0)
[2011-02-07]
ویژگیها و مشخصات فنی تیرچه پیش ساخته خرپایی(0)
Main » Articles » مصالح ساختماني

آشنایی با وینیل از مصالح ساختمانی

وینیل
ـ قابلیت برگشتبه چرخه محیط
تولید وینیل یک فرایند تولید بستهاتوماتیک با تکنولوژی بالا است و تقریبا تمامضایعات آن به چرخه تولید بازمیگردد. مطالعات نشانداده است که تولیدات وینیل تنها یکدرصد آلودگی کلناشی از مصارف گاز و نفت را تولید میکنند و انرژیمصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژیمصرف شده برای تولیدات آلومینیومی است. همچنینمطالعاتی که توسط principia partners انجام گرفتهاست، نشان میدهد که بیش از 98 درصد وینیل موجودمیتواند به چرخه تولید بازگردد.
وینیل
ـ قابلیت برگشتبه چرخه محیط
تولید وینیل یک فرایند تولید بستهاتوماتیک با تکنولوژی بالا است و تقریبا تمامضایعات آن به چرخه تولید بازمیگردد. مطالعات نشانداده است که تولیدات وینیل تنها یکدرصد آلودگی کلناشی از مصارف گاز و نفت را تولید میکنند و انرژیمصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژیمصرف شده برای تولیدات آلومینیومی است. همچنینمطالعاتی که توسط principia partners انجام گرفتهاست، نشان میدهد که بیش از 98 درصد وینیل موجودمیتواند به چرخه تولید بازگردد.
ـ مقاومت ودوام
وینیل در مقایسه با سایر مواد بهکار رفتهدر ساختمانسازی دوام قابل قبولی دارد. یک مثالساده در این مورد، پوششهای بام وینیلی میباشد. اینپوششهای تکلایه وینیلی، بیش از 30 سال عمر میکنند. وینیل بهترین انتخاب برای پوششکفها و پوشاندندیوارهاست، بهخصوص در محلهای پر رفتوآمدی همچونمراکز بهداشتی. انتخاب لولههای pvc برای مواردی کهلولهها زیر خاک قرار میگیرند بسیار بهصرفه است،چرا که بدون هرگونه نیازی به نوسازی، بدون ترکخوردن و زنگ زدن عمر میکنند.
ـ صرفه جویی درانرژی
باتوجه به هدردهی انرژی کمتری که وینیلنسبت به سایر مواد مشابه دارد، ازاین رو بیشترینمصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشته است.
ـ مقاومت در برابر آتشسوزی
معمولا استفادهاز محصولات ساختمانی وینیل کمترین درصد ریسک را دربر دارد. وینیل نسبت به سایر مواد از مقاومتفوقالعاده بیشتری در برابر آتش دارد.
سیستمهای جدید ساختمانی تولید شده ازوینیل
ترکیبات جدیدی که از وینیل بهدست میآیند،امکان عرضه سازههای جدیدی را میدهد که میتوانندجای فلز و چوب را در بسیاری موارد بگیرند. royal building systems یکی از این نوع سیستمهای سازهایجدید است که از پیوند وینیلهای توخالی تولیدمیشود. داخل آن را با بتن پرنمودهو به عنوان دیوارآماده عرضه میشود. این سیستم، قابلیت آن را داردکه انجام هرگونه عملیات اجرایی در سطح آنانجامپذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا، برایساخت خانههای یک یا دو خانواری، ساختمانهای اداری،صنعتی و تجاری به کار میرود. مزایایی که این سیستمدارد، باعث میشود که بتواند در کشورهایی کهتغییرات دمای آنها در طی سال زیاد است و در معرضآسیبهای طبیعی مثل زمینلرزه، تندباد و سیلاب قراردارند، بسیار مفید واقع شود. دیوارهای بهکار رفتهدر این سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیتهای وینیل،در برابر موریانه نیز مقاومند.
امروزه، تولیدمحصولات متنوعتر تشکیل یافته از وینیل و کاربردهایتازه و مختلف آنها، امکان انتخاب و گزینشبسیاری رادر اختیار معماران و طراحان قرارمیدهد.

پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می‌‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است .در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی ست .بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌‌شود .زیرا پی وی سی ارزان بوده وبه سادگی سر هم بندی می‌‌شود. در سالهای اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد . موارد استفاده فراوانی برای پی وی سی شامل وینیل سایدینگ. علامت مغناطیسی کارت ها. برش عمودی پنجره ها. صفحات گرامافون که منبع اسم گذاری برای صفحات وینیل. لوله. لوله کشی. کانال و لوازم نصب کردنی. کیف های ارزان قیمت.پنجره‌های تاریک( بدون دید) ودر شکل نرم آن برای لباس. اثاثه یا لوازم داخلی نظیر پرده .کف سازی و ساختن سقف. پوسته کابل های الکتریکی. توپ های بازی سبک وزن وجود دارد. همچنین ماده ایست که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب بعلت ارزان بودن طبیعی و انعطاف‌پذیر بودن استفاده می‌‌شود. فیلم پی وی سی می‌‌تواند به‌وسیله گرم شدن درز گیری شود و همچنین به‌وسیله ارتعاش فرکانس بالا و یا به‌وسیله اعمال یک فشار مجهز به مانع برای جلوگیری از چسبیدن به آرواره‌های داغ. روش دیگر مهروموم کردن اینست که ورقه‌ها را در کنار هم بدوزیم که اگر نرم کننده بطور صحیح اضافه شده باشد بعلت مقاومت قابل توجه در برابر گسیختگی ممکن است. تکنیک های شکل دادن پی وی سی مخلوط کن های پودری :مخلوط کردن مواد مختلف توسط این مخلوط کننده‌ها انجام می‌‌گیرد البته باید توجه کرد که در مخلوط کردن پایدارکننده‌ها .روان کننده‌ها پیگمنت ها و... که باید مقدار آنها نسبتاً کم باشد امکان ایجاد اشکالات عملی وجود دارد. دستگاه‌های ژلیفیکاسیون:معمولاً از نوع ماشینهای تهیه ورقه می‌‌باشند. دستگاه‌های فرم دادن:شامل یک یا چند پیچ مته‌ای گردان است. کلندر ها:جهت تهیه ورقه‌های طویل از کائوچو و ترموپلاستیک ها رزین نرم شده را بین دو و یا چند سیلندر عبور می‌‌دهند. شکل دادن در فشار کم:قالب گیری به‌وسیله فشار و انژکسیون بسیار سریع و برای تهیه اشیا قالب گیری شده با ابعاد کم و متوسط به کار می‌‌رود. قالب گیری به روش تزریقی. اکستروژن وشکل دادن حرارتی نیز از روش های دیگر هستند. تاریخ پلی وینیل کلراید بطور اتفاقی در دو موقعیت کوچک در قرن 19 کشف شد اولین بار در سال 1835 به‌وسیله هنری ویکتور رگنالت ودر 1872 به‌وسیله اوگن بومان .در هردو موقعیت پلیمر زمانی آشکار شد که جامد سفید رنگ داخل فلاسک وینیل کلراید در معرض نور آفتاب قرار گرفت .
آمایش(تدارک) پلی وینیل کلراید به‌وسیله پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید شکل می‌‌گیرد تولید تجارتی قسمت اعظم پی وی سی عمدتاً از طریق بسپارش تعلیقی انجام می‌‌شود واز بسپارش های توده‌ای و امولسیونی به میزان کمتر واز بسپارش محلولی به ندرت استفاده می‌‌شود پلی وینیل کلراید از بلورینگی ناچیزی برخوردار بوده اما به علت زنجیرهای حجیم بسپار (نتیجه استخلاف بزرگ کلر)از استحکام وسختی برخوردار است.تی جی برای آن بالا وبه میزان 81 درجه سانتیگراد است ولی میزان این تی جی آنقدر بالا نیست که فرایند با روشهای گوناگون را دچار مشکل کند. در مقابل حرارت و نور نسبتاً ناپایدار بوده وکلرید هیدروژن از آن خارج می‌‌شود. این ماده اثرات زیانبخشی روی خواص اشیا دم دست (اجزای الکتریکی)علاوه بر اثرات فیزیولوژیکی بر جای می‌‌گذارد. .پی وی سی پلاستیکی سخت است که به‌وسیله اضافه کردن روان کننده‌ها نرم و انعطاف‌پذیر می‌‌شود بیشترین مورد استفاده آن فتالیت است . پیش از قرن بیستم شیمیدان روسی ایوان استرا میسلنسکی و فریتز کلیت از کمپانی گریشم الکترون شیمی آلمان هردو تلاش کردند تا پی وی سی را در محصولات تجاری به کار گیرند اما مشکلات در فرایند. سختی و گاهی شکنندگی پلیمر تلاش های آنها را بی نتیجه می‌‌گذاشت. در سال 1926 والدو سیمون از بی اف گودریچ روشی برای نرم کردن پی وی سی به‌وسیله مخلوط کزدن آن با افزودنی های گوناگون گسترش داد. نتیجه ماده‌ای انعطاف‌پذیر بود که به سادگی در فرایند ها شرکت می‌‌کرد وبزودی در استفاده‌های تجاری شایع شد.
مونومر وینیل کلرید در اواخر 1960دکتر جان گریچ ودکتر موریس جانسون اولین کسانی بودند که به وضوح سرطان زایی مونومر وینیل کلراید برای انسان را شناسایی کردند زمانیکه بر روی کارگران دایره پلیمریزاسیون وینیل کلراید در بی اف گود ریچ آزمایش کردند . اعتقاد بر اینست که بیشتر محصولات وینیلی زمانیکه بطور صحیح مصرف شوند عموماً بی ضررند هر چند تعدادی از افزودنیها و نرم کننده‌ها از محصول وینیلی می‌‌توانند نشت کنند حتی با وجود اینکه پی وی سی اسباب بازی های نرم به منظور نوزادان برای سالها ساخته شده است این نگرانی وجود دارد که این افزودنیها از اسباب بازی های نرم به دهان کودکانی که آنرا به دهان می‌‌برند نشت کند. با وجود اینکه محصولات پی وی سی تولید شدهاند یکی از بیشترین مواد سمی شیمیایی بنام دیوکسین را منتشر می‌کنند.محصولات پی وی سی زمانیکه می‌‌سوزند یا دفن می‌‌شوند می‌‌توانند مضرانه نفوذ کنند. سوزاندن تولید وآزاد سازی مقدار زیادی دیوکسین است و اجزای تشکیل دهنده کلرین که مخیط زیست را می‌‌آلاید. در ژانویه 2006 اتحادیه ازوپا یک تحریم برای 6 نوع فتالیت نرم کننده در اسباب بازی ها قرار داد. در سال 2003 کمیسیون امنیتی مخصولات مصرفی آمریکا عریضه برای تخریم مشابه در ایالات متحده را انکار کرد. با وجود این در آمریکا بیشتر کمپانی ها به طور اختیاری اسباب بازی های بشر ساخت پی وی سی برای نوزادان را متوقف کرد.



Source: http://www.ncst.dmon.com
Category: مصالح ساختماني | Added by: admin (2010-11-24) | Author: rasool E W
Views: 2002 | Comments: 2 | Tags: وینیل،مصالح ساختمانی،مصالح نوین،pvc | Rating: 0.0/0
Total comments: 2
0   Spam
2 saadie   (2011-03-07 5:02 PM)
عالی بود ممنون. smile
Answer: خوشحالم مفید بوده

0   Spam
1 yass   (2010-12-21 2:58 PM)
be manam sar bezanin.kh0shal misham
www.yasbluelove.blogfa.com

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
آرشيو
آلبوم تصاویر
دانلود نرم افزار
[2011-04-05]
دانلود اتوکد ۲۰۱۲ ورژن کامل(کرک شده) (1)
[2011-02-18]
دانلود نرم افزار : SAP2000 V 14.2.4 (3)
[2011-01-01]
دانلود اتوکد ۲۰۱۱ (2)
[2011-01-01]
دانلود ارچیکد ۱۳ (1)
[2010-12-24]
دانلود نرم افزارهای نقشه برداری (2)
[2010-12-24]
دانلود رایگان ایتبس ورژن 9.5 (1)
دانلود کتاب های تخصصی


کتاب پرسش و پاسخ دینامیک مریام 


مجموعه ای کامل از کتب و جزوات آموزشی نرم افزار مت لب 


کتاب مرجع کامل اکسل 


مجموعه ای کامل از کتابهای آموزشی اتوکد بصورت فارسی و لاتین 


(LRFD) ... کتاب طراحی و محاسبه سازه های فولادی به روش 


حل المسائل كتاب مقاومت مصالح پوپوف-قسمت اول 


حل المسائل كتاب مقاومت مصالح پوپوف-قسمت دوم 


تشریح مسائل کتاب سیالات استریتر 


جزوه طراحی و آنالیز سدهای بتنی دانشگاه شریف1 


جزوه طراحی و آنالیز سدهای بتنی دانشگاه شریف2 
نظرسنجي
نظرشما درباره سایت
Total of answers: 335
تازه های تالار
 • آموزش مدیریت پروژه با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پراجکت (1)
 • ميشه كمكم كنيد؟ (3)
 • درخواست آموزش ورد و اکسل 2010 (1)
 • آموزش فارسی نویسی در اتوکدبا کاتب (3)
 • درخواست نمای خارجی (1)
 • دانلود فایلهای ترسیمی (dwg) جزییات عمومی معماری سازمان برنام (0)
 • سیستم های تصویر در ایران (0)
 • دانلود مجله هاي تخصصي معماري (12)
 • ضوابط و معیارهای طراحی بيمارستان (5)
 • آموزش excel 2007 & 2003 (2)
 • پروژه روستا (0)
 • جزوه نقشه برداري (كارداني و كارشناسي) (3)
 • نمونه سوالات امتحانی پایان ترم رشته نقشه برداری (0)
 • نکات فنی واجرایی راهسازی و روسازی راه ... (0)
 • نقشه هاي معماري (1)
 • نشريات دفتر فني سازمان مديريت (11)
 • شيت بندي (9)
 • قرار دادن عكس و لينك (3)
 • جزوه درس کارتوگرافی اتوماتیک (0)
 • ابزار و وسایل نقشه برداری (0)
 • GIS چيست؟؟ (12)
  [GIS]
 • پدافند غیر عامل (1)
 • مقاله های مرتبط یا GIS (0)
  [GIS]
 • دانلود مباحث بیست گانه مققررات ملی ساختمان (2)
 • پل ها و انواع آن (1)
 • اولین قدم در نقشه برداری (0)
 • ترازیابی دقیق (0)
 • ماشين آلات راه سازي و ساختمان سازي (1)
 • آیین نامه طرح و محاسبه پل های بتن آرمه (0)
 • معرفی سیستم های سازه ای (0)
 • ضوابط و مقررات ساختمانی (4)
 • دانلود مجله ها و هندبوك هاي تخصصي عمران (3)
 • ضوابط و معیارهای طراحی مدرسه (8)
 • پروژه فولاد (1)
 • پروژه بتن (2)
 • Copyright MyCorp © 2017 Hosted by uCoz